Neilpryde Ø-Grandprix 2015

NP

Wind Fleet

Sailed: 5, Discards: 1, To count: 4, Entries: 62, Scoring system: Appendix A
Plac. Fleet Devision Navn Klub Århus Bugten Rundt Orø Rundt Fur Rundt Bjørnø Rundt Hjarnø Rundt Total Nett
1st Wind   Niclas Borgen SKIW 2.0 9.0 DNC 3.0 (19.0 DNC) 2.0 35.0 16.0
2nd Wind Junior Casper Jepsen Juelsminde 5.0 9.0 DNC (23.0 DNC) 7.0 5.0 49.0 26.0
3rd Wind   Frederik Poser ØBK 16.0 DNC 9.0 DNC (23.0 DNC) 1.0 1.0 50.0 27.0
4th Wind   Thomas Hou ØBK 16.0 DNC 9.0 DNC (23.0 DNC) 3.0 4.0 55.0 32.0
5th Wind   Torben Kornum SKIW 16.0 DNC 9.0 DNC 2.0 5.0 (27.0 DNC) 59.0 32.0
6th Wind Junior Casper Sloth Sørensen Juelsminde 7.0 9.0 DNC (23.0 DNC) 11.0 7.0 57.0 34.0
7th Wind   Mads Jepsen Juelsminde 1.0 9.0 DNC 23.0 DNC 2.0 (27.0 DNC) 62.0 35.0
8th Wind   Bent Niss NWK 6.0 1.0 19.0 DNF 10.0 (27.0 DNC) 63.0 36.0
9th Wind   Christian Larsen ØBK 16.0 DNC 9.0 DNC (23.0 DNC) 8.0 11.0 67.0 44.0
10th Wind   Brian Madsen Veddelev (16.0 DNC) 9.0 DNC 10.0 16.0 DNF 10.0 61.0 45.0
11th Wind   Martin Juhl Malone KWK 3.0 9.0 DNC (23.0 DNC) 19.0 DNC 14.0 68.0 45.0
12th Wind   Sebastian Kornum Skiw 16.0 DNC 9.0 DNC 1.0 19.0 DNC (27.0 DNC) 72.0 45.0
13th Wind   Erik Dahl Skiw 16.0 DNC 9.0 DNC 12.0 (19.0 DNC) 9.0 65.0 46.0
14th Wind   Niels Riis SKIW 10.0 9.0 DNC (23.0 DNC) 19.0 DNC 8.0 69.0 46.0
15th Wind   Thomas Svendsen AAWK 16.0 DNC 9.0 DNC (23.0 DNC) 19.0 DNC 3.0 70.0 47.0
16th Wind   Kim Dahl SKIW 16.0 DNC 9.0 DNC 5.0 (19.0 DNC) 18.0 67.0 48.0
17th Wind   Thorsten Johansen Skiw 16.0 DNC 9.0 DNC 4.0 19.0 DNC (27.0 DNC) 75.0 48.0
18th Wind   Lærke Buhl Århus Sejlklub 16.0 DNC 9.0 DNC (23.0 DNC) 19.0 DNC 6.0 73.0 50.0
18th Wind   Caroline Hjerrild Juelsminde 14.0 DNF 9.0 DNC (23.0 DNC) 15.0 12.0 73.0 50.0
20th Wind Junior Jacob Lassen SKIW 16.0 DNC 9.0 DNC 6.0 19.0 DNC (27.0 DNC) 77.0 50.0
21st Wind   Casper Nielsen Glyngøre 16.0 DNC 9.0 DNC 7.0 19.0 DNC (27.0 DNC) 78.0 51.0
22nd Wind   Bill Frederiksen ØBK 16.0 DNC 9.0 DNC 23.0 DNC 4.0 (27.0 DNC) 79.0 52.0
22nd Wind Junior Jonas Thyme   16.0 DNC 9.0 DNC 8.0 19.0 DNC (27.0 DNC) 79.0 52.0
24th Wind   Ole Rud Vejle 16.0 DNC 9.0 DNC 15.0 (19.0 DNC) 13.0 72.0 53.0
25th Wind   Jens Peter Jensen SNV 16.0 DNC 9.0 DNC 9.0 19.0 DNC (27.0 DNC) 80.0 53.0
26th Wind   Jan Schwartz   16.0 DNC 9.0 DNC 23.0 DNC 6.0 (27.0 DNC) 81.0 54.0
27th Wind   Per Graversen SKIW 16.0 DNC 9.0 DNC 11.0 19.0 DNC (27.0 DNC) 82.0 55.0
27th Wind   Peter Nors Glyngøre 4.0 9.0 DNC 23.0 DNC 19.0 DNC (27.0 DNC) 82.0 55.0
29th Wind Junior Niklas Lillelund ÅWK/SKIW 16.0 DNC 9.0 DNC 23.0 DNC 9.0 (27.0 DNC) 84.0 57.0
29th Wind   Steffen Damborg Skiw 16.0 DNC 9.0 DNC 13.0 19.0 DNC (27.0 DNC) 84.0 57.0
31st Wind   Daniel Lund   16.0 DNC 9.0 DNC 14.0 19.0 DNC (27.0 DNC) 85.0 58.0
32nd Wind   Vladyslav Ostermann Vejle 16.0 DNC 9.0 DNC 18.0 (19.0 DNC) 16.0 78.0 59.0
33rd Wind Junior Samuel Vesterlund KWK 16.0 DNC 9.0 DNC (23.0 DNC) 19.0 DNC 15.0 82.0 59.0
34th Wind   Morten Olsen AAWK 8.0 9.0 DNC 23.0 DNC 19.0 DNC (27.0 DNC) 86.0 59.0
35th Wind   Ole Christiansen Vejle 16.0 DNC 9.0 DNC 16.0 (19.0 DNC) 19.0 79.0 60.0
36th Wind   Niels Haugaard   16.0 DNC 2.0 23.0 DNC 19.0 DNC (27.0 DNC) 87.0 60.0
36th Wind   Lasse Filstrup   16.0 DNC 9.0 DNC 23.0 DNC 12.0 (27.0 DNC) 87.0 60.0
36th Wind Junior Simon Nors Glyngøre 9.0 9.0 DNC 23.0 DNC 19.0 DNC (27.0 DNC) 87.0 60.0
39th Wind Junior Magnus Wittrup Juelsminde 16.0 DNC 9.0 DNC (23.0 DNC) 19.0 DNC 17.0 84.0 61.0
40th Wind   Michael Anker   16.0 DNC 3.0 23.0 DNC 19.0 DNC (27.0 DNC) 88.0 61.0
40th Wind   Mathias Pakula   16.0 DNC 9.0 DNC 23.0 DNC 13.0 (27.0 DNC) 88.0 61.0
40th Wind   Tonni Nielsen Vejle 16.0 DNC 9.0 DNC 17.0 19.0 DNC (27.0 DNC) 88.0 61.0
43rd Wind   Peter Rønne   16.0 DNC 4.0 23.0 DNC 19.0 DNC (27.0 DNC) 89.0 62.0
43rd Wind   Jens Kofoed-Dam   16.0 DNC 9.0 DNC 23.0 DNC 14.0 (27.0 DNC) 89.0 62.0
43rd Wind Junior Alfred Dixen AAWK 11.0 9.0 DNC 23.0 DNC 19.0 DNC (27.0 DNC) 89.0 62.0
46th Wind   Per Søndergaard Vejle 16.0 DNC 9.0 DNC 19.0 DNF 19.0 DNC (22.0) 85.0 63.0
47th Wind   Michael Pedersen Vejle 16.0 DNC 9.0 DNC 19.0 DNF 19.0 DNC (24.0 DNF) 87.0 63.0
48th Wind   Jimmi Hald   16.0 DNC 9.0 DNC 19.0 DNF 19.0 DNC (27.0 DNC) 90.0 63.0
48th Wind   Allan Koch   16.0 DNC 5.0 23.0 DNC 19.0 DNC (27.0 DNC) 90.0 63.0
48th Wind   Allan Tambo Christiansen AAWK 12.0 9.0 DNC 23.0 DNC 19.0 DNC (27.0 DNC) 90.0 63.0
51st Wind Junior Frederik Bøtker Juelsminde 16.0 DNC 9.0 DNC (23.0 DNC) 19.0 DNC 20.0 87.0 64.0
52nd Wind   Ken Olsen   16.0 DNC 9.0 DNC 23.0 DNC 16.0 DNF (27.0 DNC) 91.0 64.0
52nd Wind   Thomas Rützon   16.0 DNC 9.0 DNC 23.0 DNC 16.0 DNF (27.0 DNC) 91.0 64.0
52nd Wind   Karsten Kristiansen SWK 13.0 9.0 DNC 23.0 DNC 19.0 DNC (27.0 DNC) 91.0 64.0
52nd Wind   Jesper Schmidt   16.0 DNC 6.0 23.0 DNC 19.0 DNC (27.0 DNC) 91.0 64.0
56th Wind   Rasmus Blicher Hou 16.0 DNC 9.0 DNC (23.0 DNC) 19.0 DNC 21.0 88.0 65.0
57th Wind   Rasmus   16.0 DNC 7.0 23.0 DNC 19.0 DNC (27.0 DNC) 92.0 65.0
57th Wind Junior Marinus Tambo Christiansen AAWK 14.0 DNF 9.0 DNC 23.0 DNC 19.0 DNC (27.0 DNC) 92.0 65.0
59th Wind   Kenneth Eriksen   16.0 DNC 8.0 23.0 DNC 19.0 DNC (27.0 DNC) 93.0 66.0
60th Wind Junior Rasmus MP   16.0 DNC 9.0 DNC (23.0 DNC) 19.0 DNC 23.0 90.0 67.0
61st Wind   Per Vedby   16.0 DNC 9.0 DNC 23.0 DNC 19.0 DNC (24.0 DNF) 91.0 67.0
61st Wind   Kann Kølle Sydhavnens Windsurfing Klub 16.0 DNC 9.0 DNC 23.0 DNC 19.0 DNC (24.0 DNF) 91.0 67.0

Århus Bugten Rundt - Wind Fleet - 16. maj 2015

Start: Start 1, Finishes: Place, Time: 12:00
Plac. Fleet Devision Navn Klub Place Points
1 Wind   Mads Jepsen Juelsminde 1 1.0
2 Wind   Niclas Borgen SKIW 2 2.0
3 Wind   Martin Juhl Malone KWK 3 3.0
4 Wind   Peter Nors Glyngøre 4 4.0
5 Wind Junior Casper Jepsen Juelsminde 5 5.0
6 Wind   Bent Niss NWK 6 6.0
7 Wind Junior Casper Sloth Sørensen Juelsminde 7 7.0
8 Wind   Morten Olsen AAWK 8 8.0
9 Wind Junior Simon Nors Glyngøre 9 9.0
10 Wind   Niels Riis SKIW 10 10.0
11 Wind Junior Alfred Dixen AAWK 11 11.0
12 Wind   Allan Tambo Christiansen AAWK 12 12.0
13 Wind   Karsten Kristiansen SWK 13 13.0
14 Wind   Caroline Hjerrild Juelsminde DNF 14.0
14 Wind Junior Marinus Tambo Christiansen AAWK DNF 14.0

Orø Rundt - Wind Fleet - 27-06-2015

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time, Time: 12:00
Plac. Fleet Devision Navn Klub Elapsed Points
1 Wind   Bent Niss NWK 02:17:17 1.0
2 Wind   Niels Haugaard   02:19:58 2.0
3 Wind   Michael Anker   03:00:03 3.0
4 Wind   Peter Rønne   03:08:10 4.0
5 Wind   Allan Koch   03:08:37 5.0
6 Wind   Jesper Schmidt   03:10:59 6.0
7 Wind   Rasmus   03:19:53 7.0
8 Wind   Kenneth Eriksen   03:25:00 8.0

Fur Rundt - Wind Fleet - 09-08-2014 at 12:00

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time, Time: 12:00
Plac. Fleet Devision Navn Klub Elapsed Points
1 Wind   Sebastian Kornum Skiw 00:56:38 1.0
2 Wind   Torben Kornum SKIW 01:07:19 2.0
3 Wind   Niclas Borgen SKIW 01:10:30 3.0
4 Wind   Thorsten Johansen Skiw 01:15:06 4.0
5 Wind   Kim Dahl SKIW 01:17:43 5.0
6 Wind Junior Jacob Lassen SKIW 01:20:17 6.0
7 Wind   Casper Nielsen Glyngøre 01:28:21 7.0
8 Wind Junior Jonas Thyme   01:34:33 8.0
9 Wind   Jens Peter Jensen SNV 01:38:29 9.0
10 Wind   Brian Madsen Veddelev 01:40:19 10.0
11 Wind   Per Graversen SKIW 01:43:27 11.0
12 Wind   Erik Dahl Skiw 01:48:11 12.0
13 Wind   Steffen Damborg Skiw 01:52:25 13.0
14 Wind   Daniel Lund   01:58:01 14.0
15 Wind   Ole Rud Vejle 02:08:02 15.0
16 Wind   Ole Christiansen Vejle 02:32:02 16.0
17 Wind   Tonni Nielsen Vejle 02:40:19 17.0
18 Wind   Vladyslav Ostermann Vejle 02:58:58 18.0
19 Wind   Bent Niss NWK DNF 19.0
19 Wind   Per Søndergaard Vejle DNF 19.0
19 Wind   Michael Pedersen Vejle DNF 19.0
19 Wind   Jimmi Hald   DNF 19.0

Bjørnø Rundt - Wind Fleet - 23-08-2015

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time, Time: 12:30
Plac. Fleet Devision Navn Klub Elapsed Points
1 Wind   Frederik Poser ØBK 00:54:06 1.0
2 Wind   Mads Jepsen Juelsminde 00:55:04 2.0
3 Wind   Thomas Hou ØBK 00:56:40 3.0
4 Wind   Bill Frederiksen ØBK 00:57:25 4.0
5 Wind   Torben Kornum SKIW 00:59:07 5.0
6 Wind   Jan Schwartz   01:05:01 6.0
7 Wind Junior Casper Jepsen Juelsminde 01:07:00 7.0
8 Wind   Christian Larsen ØBK 01:10:29 8.0
9 Wind Junior Niklas Lillelund ÅWK/SKIW 01:14:37 9.0
10 Wind   Bent Niss NWK 01:17:58 10.0
11 Wind Junior Casper Sloth Sørensen Juelsminde 01:19:00 11.0
12 Wind   Lasse Filstrup   02:35:00 12.0
13 Wind   Mathias Pakula   04:17:42 13.0
14 Wind   Jens Kofoed-Dam   04:20:33 14.0
15 Wind   Caroline Hjerrild Juelsminde 05:35:30 15.0
16 Wind   Brian Madsen Veddelev DNF 16.0
16 Wind   Ken Olsen   DNF 16.0
16 Wind   Thomas Rützon   DNF 16.0

Hjarnø Rundt - Wind Fleet - 12-09-2015 at 12:00:00

Deltagere som kun har sejlet en omgang har fået et tidstillæg på 2 timer

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time, Time: 12:00
Plac. Fleet Devision Navn Klub Elapsed Points
1 Wind   Frederik Poser ØBK 00:55:14 1.0
2 Wind   Niclas Borgen SKIW 00:59:55 2.0
3 Wind   Thomas Svendsen AAWK 01:01:26 3.0
4 Wind   Thomas Hou ØBK 01:04:00 4.0
5 Wind Junior Casper Jepsen Juelsminde 01:05:20 5.0
6 Wind   Lærke Buhl Århus Sejlklub 01:14:04 6.0
7 Wind Junior Casper Sloth Sørensen Juelsminde 01:21:20 7.0
8 Wind   Niels Riis SKIW 01:24:37 8.0
9 Wind   Erik Dahl Skiw 01:25:14 9.0
10 Wind   Brian Madsen Veddelev 01:27:53 10.0
11 Wind   Christian Larsen ØBK 01:29:36 11.0
12 Wind   Caroline Hjerrild Juelsminde 01:49:05 12.0
13 Wind   Ole Rud Vejle 01:53:13 13.0
14 Wind   Martin Juhl Malone KWK 02:50:29 14.0
15 Wind Junior Samuel Vesterlund KWK 03:19:23 15.0
16 Wind   Vladyslav Ostermann Vejle 03:21:37 16.0
17 Wind Junior Magnus Wittrup Juelsminde 03:30:49 17.0
18 Wind   Kim Dahl SKIW 03:31:51 18.0
19 Wind   Ole Christiansen Vejle 03:36:54 19.0
20 Wind Junior Frederik Bøtker Juelsminde 03:40:49 20.0
21 Wind   Rasmus Blicher Hou 04:11:35 21.0
22 Wind   Per Søndergaard Vejle 04:53:05 22.0
23 Wind Junior Rasmus MP   06:31:10 23.0
24 Wind   Michael Pedersen Vejle DNF 24.0
24 Wind   Per Vedby   DNF 24.0
24 Wind   Kann Kølle Sydhavnens Windsurfing Klub DNF 24.0


bent.u.niss@gmail.com

www.neilpryde.dk

Sailwave Scoring Software 2.16.7
www.sailwave.com