Neil Pryde Ø-Grand Prix, Århusbugten rundt '09

E-mail Print PDF
Resultatliste Århusbugten Rundt
Placering Navn Sejlnummer Klub Tid Points
1 Heine Andersen D378 Skive 00:54:00 0.7
2 Erik Jacobsen D11 Ishøj 00:55:26 2.0
3 Søren Rasmusen ES4 EgAA 00:55:31 3.0
4 Niels Riis N Skive 00:57:03 4.0
5 Jan Jensen DJÆVEL LOGO WCWR 00:58:11 5.0
6 Sebastian Kornum D24 Skive 00:58:22 6.0
7 Henrik Christensen D800 NWK 00:59:27 7.0
8 Bent Niss D58 NWK 01:00:27 8.0
9 Christian Justesen D26 Skive 01:05:52 9.0
10 Thomas Svendsen D51 AAWK 01:08:51 10.0
11 Steen Lauritsen D500 AAWK 01:16:15 11.0
12 Birger Wedendahl D73   01:28:00 12.0
13 Erling Tind D128   01:40:19 13.0
14 Poul Fisker D75 AAWK DNF 14.0
14 Henrik Søndergaard NN AAWK DNF 14.0
14 Mikael Hansen DEN1   DNF 14.0
14 Stig Gejl D74   DNF 14.0
14 Bodil Damore X   DNF 14.0
14 Yngve Hansson SURFLINELOGO   DNF 14.0
Resultatliste for junior
Placering Navn Sejlnummer Klub Elapsed Points
1 Sebastian Kornum D24 Skive 00:58:22 0.7
2 Christian Justesen D26 Skive 01:05:52 2.0
Samlet stilling
Placering Navn Sejlnummer Klub SKARØ RUNDT VENØ RUNDT ÅRHUS BUGTEN RUNDT Total Nett
1 Heine Andersen D378 Skive 3.0 12.0 0.7 15.7 15.7
2 Danni Jacobsen D64 Skive 0.7 3.0 20.0 DNC 23.7 23.7
3 Torben Kornum D2 Skive 2.0 2.0 20.0 DNC 24.0 24.0
4 Thomas Svendsen D51 AAWK 11.0 DSQ 4.0 10.0 25.0 25.0
5 Christian Justesen D26 Skive 11.0 DNF 10.0 9.0 30.0 30.0
6 Henrik Bærentzen D195 HWC 4.0 7.0 20.0 DNC 31.0 31.0
7 Erik Jacobsen D11 Ishøj 6.0 27.0 2.0 35.0 35.0
8 Bertil Folke D271 SUS 11.0 DNF 8.0 20.0 DNC 39.0 39.0
9 Sebastian Kornum D24 Skive 34.0 DNC 0.7 6.0 40.7 40.7
10 Poul Fisker D75 AAWK 11.0 DNF 17.0 14.0 DNF 42.0 42.0
11 Bent Niss D58 NWK 11.0 DNF 25.0 8.0 44.0 44.0
12 Viktor Schmidt D292 KWK 11.0 DNF 15.0 20.0 DNC 46.0 46.0
13 Søren Rasmusen ES4 EgAA 11.0 DNF 34.0 DNF 3.0 48.0 48.0
14 Jens Peter Jensen D18 SNV Vejle 11.0 DNF 18.0 20.0 DNC 49.0 49.0
15 Steen Lauritsen D500 AAWK 34.0 DNC 5.0 11.0 50.0 50.0
16 Niels Riis N Skive 34.0 DNC 16.0 4.0 54.0 54.0
17 Henrik Christensen D800 NWK 34.0 DNC 13.0 7.0 54.0 54.0
18 Søren Christensen D5 Ho Bugt 34.0 DNC 6.0 20.0 DNC 60.0 60.0
19 Bo Dahl Larsen   SUS 34.0 DNC 9.0 20.0 DNC 63.0 63.0
20 Nicolai Reichstein D182 NWN 34.0 DNC 11.0 20.0 DNC 65.0 65.0
21 Rasmus Jensen D46   5.0 43.0 DNC 20.0 DNC 68.0 68.0
22 Jan Jensen DJÆVEL LOGO WCWR 34.0 DNC 29.0 5.0 68.0 68.0
23 Thorsten Johanes D246   34.0 DNC 14.0 20.0 DNC 68.0 68.0
24 Thomas Hou D91   7.0 43.0 DNC 20.0 DNC 70.0 70.0
25 Bjørn Willer D125   8.0 43.0 DNC 20.0 DNC 71.0 71.0
26 Mads Nielsen D17   9.0 43.0 DNC 20.0 DNC 72.0 72.0
27 Torben Balle D65   10.0 43.0 DNC 20.0 DNC 73.0 73.0
28 Steffen Damborg D Skive 34.0 DNC 19.0 20.0 DNC 73.0 73.0
29 Martin Tangø D1251   11.0 DNF 43.0 DNC 20.0 DNC 74.0 74.0
29 Bo Larsen D213   11.0 DNF 43.0 DNC 20.0 DNC 74.0 74.0
29 Jens Willer D152   11.0 DNF 43.0 DNC 20.0 DNC 74.0 74.0
29 Henry Eriksen     11.0 DNF 43.0 DNC 20.0 DNC 74.0 74.0
29 Thorsten Hansen     11.0 DNF 43.0 DNC 20.0 DNC 74.0 74.0
29 Lauge Brænder     11.0 DNF 43.0 DNC 20.0 DNC 74.0 74.0
29 Christian Larsen     11.0 DNF 43.0 DNC 20.0 DNC 74.0 74.0
29 Peter Fauerholt     11.0 DNF 43.0 DNC 20.0 DNC 74.0 74.0
29 Karsten Kristiansen     11.0 DNF 43.0 DNC 20.0 DNC 74.0 74.0
29 Tommy Andersen     11.0 DNF 43.0 DNC 20.0 DNC 74.0 74.0
29 Steffen Jensen D1881   11.0 DNF 43.0 DNC 20.0 DNC 74.0 74.0
29 Martin Hoffmann D181   11.0 DNF 43.0 DNC 20.0 DNC 74.0 74.0
29 Rasmus Jensen     11.0 DNF 43.0 DNC 20.0 DNC 74.0 74.0
29 Tonny Schnoor     11.0 DNF 43.0 DNC 20.0 DNC 74.0 74.0
29 Mikael Harbro     11.0 DNF 43.0 DNC 20.0 DNC 74.0 74.0
44 Henrik Søndergaard NN AAWK 34.0 DNC 26.0 14.0 DNF 74.0 74.0
45 Harald Pilgaard PIL Skive 34.0 DNC 20.0 20.0 DNC 74.0 74.0
46 Erik Dahl 1 Skive 34.0 DNC 21.0 20.0 DNC 75.0 75.0
47 Per Gravessen 100 Skive 34.0 DNC 22.0 20.0 DNC 76.0 76.0
48 Michael Nexø   KWK 34.0 DNC 23.0 20.0 DNC 77.0 77.0
49 Anders Bundgaard D791 Skive 34.0 DNC 24.0 20.0 DNC 78.0 78.0
50 Torsten Glindmeyer   WCWR 34.0 DNC 28.0 20.0 DNC 82.0 82.0
51 Niels C. Pedersen 173 SUNDS 34.0 DNC 30.0 20.0 DNC 84.0 84.0
52 Laurids Jensen D79 Skive 34.0 DNC 31.0 20.0 DNC 85.0 85.0
53 Eva Jørgensen   Skive 34.0 DNC 32.0 20.0 DNC 86.0 86.0
54 Rasmus Simonsen   ÅWK 34.0 DNC 33.0 20.0 DNC 87.0 87.0
55 Karsten Kristian   SWK 34.0 DNC 34.0 DNF 20.0 DNC 88.0 88.0
55 Jens Peder Meldgaard JM VENØ 34.0 DNC 34.0 DNF 20.0 DNC 88.0 88.0
55 Husge Nielsen HN VENØ 34.0 DNC 34.0 DNF 20.0 DNC 88.0 88.0
55 Thor Bestee TB VENØ 34.0 DNC 34.0 DNF 20.0 DNC 88.0 88.0
55 Lucas Callesen LC VENØ 34.0 DNC 34.0 DNF 20.0 DNC 88.0 88.0
55 Ask Sukkchting AS VENØ 34.0 DNC 34.0 DNF 20.0 DNC 88.0 88.0
55 Christian Kadse CIC VENØ 34.0 DNC 34.0 DNF 20.0 DNC 88.0 88.0
55 Steffen Jensen SJ VENØ 34.0 DNC 34.0 DNF 20.0 DNC 88.0 88.0
63 Birger Wedendahl D73   34.0 DNC 43.0 DNC 12.0 89.0 89.0
64 Erling Tind D128   34.0 DNC 43.0 DNC 13.0 90.0 90.0
65 Mikael Hansen DEN1   34.0 DNC 43.0 DNC 14.0 DNF 91.0 91.0
65 Stig Gejl D74   34.0 DNC 43.0 DNC 14.0 DNF 91.0 91.0
65 Bodil Damore X   34.0 DNC 43.0 DNC 14.0 DNF 91.0 91.0
65 Yngve Hansson SURFLINELOGO   34.0 DNC 43.0 DNC 14.0 DNF 91.0 91.0
Samlet stilling for junior
Placering Navn Sejlnr. Klub SKARØ RUNDT VENØ RUNDT ÅRHUS BUGTEN RUNDT Total Nett
1 Sebastian Kornum D24 Skive 2.0 DNC 0.7 0.7 3.4 3.4
2 Christian Justesen D26 Skive 0.7 DNF 2.0 2.0 4.7 4.7
3 Laurids Jensen D79 Skive 2.0 DNC 3.0 3.0 DNC 8.0 8.0